KREDİ KARTLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) 27 Ekim 2016 tarihinde iletilen talimatı gereği, kart hamillerinin açıkça talebinin bulunmadığı hallerde, bireysel banka kartı ve kredi kartlarının elektronik ticaret işlemlerine kapalı olarak üretilmesi ve konuyla ilgili BDDK tebliği öncesinde kart üretilmiş tüm kart hamillerinden de bu talebin toplanması gerekmektedir.

Söz konusu uygulama kapsamında 1 Ocak 2018 tarihine kadar, bu talebi alınmamış olan tüm bireysel kart müşterilerinin kredi kartları ile banka kartları 01.01.2018 tarihinde internet alışveriş işlemlerine kapatılacaktır.

01 Ocak 2018 tarihi sonrasında bireysel banka ve kredi kartlarınızın hem yurtiçi hem de yurtdışı internet alışveriş işlemlerine açık kalmasını talep ediyorsanız, bankalarınızın müşteri temsilcileriyle, şubeleriyle ve internet&mobil kanalları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Banka
Bağış Sepetim

    Yapmak istediğiniz bağışları (kendi adınıza ve farklı kişiler adına) sepetinizde toplayıp kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Aşevi Bağışı - Bağış Sepeti
Aşevi Bağışı
TL

Genel Bağış - Aşevi Bağışı

“Onlar, kendi canları çekmesine rağmen yemeği yoksula, yetime ve esire yedirirler.  (İnsan Suresi, 8)

Vakfımız, kurulduğu günden bu yana vakıf senedine Hüdayi Hazretleri tarafından konulan  “Câmi-i şerif hareminde bulunan tekkede yemek pişirile, fukaraya dağıtıla” ifadesi sonrası bir tas çorba ikramıyla başlayan aşevi hizmeti geleneğini yaşatmaya devam ediyor.

Aşevi hizmetlerine ilk olarak Hüdâyi Hazretleri’nin türbesinin de içinde yer aldığı Üsküdar’da Hazretin, fakirlere sıcak yemek dağıtırken kullandığı kazanların yanı başında başlayan vakfımız, dört yüz yıl önce başlayan bu merhamet çınarını büyüterek bugün de devam ettiriyor.

Dünyanın farklı coğrafyalarından yüzlerce öğrencinin eğitim aldığı İlmi Araştırmalar Merkezi – İLAM eğitim kurumunun da içinde yer aldığı Küçük Çamlıca Çilehane merkezimizde, İstanbul’daki diğer aşevlerimizde ve yurt dışında faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde bulunan aşevlerimizde, gönül nârında kaynatılan kazanlardan her gün binlerce ihtiyaç sahibi aileye ve talebeye sıcak yemek ikram ediliyor.

Yurt içindeki ve yurt dışındaki bu aşevlerimize ve açılan Hüdayi sofralarına “benim de bir tuzum olsun” niyetiyle katkıda bulunmak isteyenler “AŞEVİ” bağış başlığıyla diledikleri miktarda bağışta bulunabilmektedir.

asevi-bagisi-1