ÜYE OLMADAN BAĞIŞ YAPABİLİRSİNİZ

Online bağış sayfamıza üye olarak bağış yapabildiğiniz gibi; üye olmadan da hızlı bir şekilde bağış yapabilirsiniz.

Üye olduğunuz taktirde eski bağış geçmişinizi görebilir ve vakfımızın faaliyetlerinden haberdar olabilirsiniz.

Bağış Sepetim

    Yapmak istediğiniz bağışları (kendi adınıza ve farklı kişiler adına) sepetinizde toplayıp kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Zekat Bilgilendirmesi

Zekât şartıyla gönderilen bağışlara ikinci bir şart kabul edilmemektedir.

Zekât hesabında toplanan meblağ sadece Kur’an’da belirtilen ihtiyaç sahipleri ve talebeler gibi sarf yerlerinde (ülkemizde ve dünyanın her yerinde) kullanılmaktadır.

Şartlı bağışlarınızı hayrat olarak kabul etmekteyiz ve belirttiğiniz yerlerde değerlendirmekteyiz.

Hüdâyi Bağışçı Hattı

Yurt dışı kurban, eğitim, mescit, zekât, erzak vb bağışlarınız için
0532 691 48 32 özel hattımızdan bizi direkt arayabilirsiniz.

Aşevi Bağışı
Aşevi Bağışı
TRY

Genel Bağış - Aşevi Bağışı

“Onlar, kendi canları çekmesine rağmen yemeği yoksula, yetime ve esire yedirirler.  (İnsan Suresi, 8)

Vakfımız, kurulduğu günden bu yana vakıf senedine Hüdayi Hazretleri tarafından konulan  “Câmi-i şerif hareminde bulunan tekkede yemek pişirile, fukaraya dağıtıla” ifadesi sonrası bir tas çorba ikramıyla başlayan aşevi hizmeti geleneğini yaşatmaya devam ediyor.

Aşevi hizmetlerine ilk olarak Hüdâyi Hazretleri’nin türbesinin de içinde yer aldığı Üsküdar’da Hazretin, fakirlere sıcak yemek dağıtırken kullandığı kazanların yanı başında başlayan vakfımız, dört yüz yıl önce başlayan bu merhamet çınarını büyüterek bugün de devam ettiriyor.

Dünyanın farklı coğrafyalarından yüzlerce öğrencinin eğitim aldığı İlmi Araştırmalar Merkezi – İLAM eğitim kurumunun da içinde yer aldığı Küçük Çamlıca Çilehane merkezimizde, İstanbul’daki diğer aşevlerimizde ve yurt dışında faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde bulunan aşevlerimizde, gönül nârında kaynatılan kazanlardan her gün binlerce ihtiyaç sahibi aileye ve talebeye sıcak yemek ikram ediliyor.

Yurt içindeki ve yurt dışındaki bu aşevlerimize ve açılan Hüdayi sofralarına “benim de bir tuzum olsun” niyetiyle katkıda bulunmak isteyenler “AŞEVİ” bağış başlığıyla diledikleri miktarda bağışta bulunabilmektedir.

4832’ye  AŞEVİ yazıp kısa mesaj göndererek siz de 25TL bağışta bulunabilirsiniz.

asevi-bagisi-1