Cami-Mescid-Külliye

“Allah’ın mescidlerini ancak Allah’a ve âhiret gününe inanan, namazını kılan, zekâtını veren ve yalnız Allah’tan korkup çekinen kimseler imar edebilirler.” (Tevbe Suresi, 18)

"Kim Allah’ın rızasını talep ederek bir mescid inşa ederse, Allah ona cennette bir ev inşa eder.” (Buhari, Salât 65)

Afrika’da on binlerce nüfuslu şehirlerde cami-mescid olmadığı için sahrada namaz kılan Müslümanlara rastlıyoruz. Özellikle kırsal alanlarda yaşayan kardeşlerimiz birçok yerde üstü otlarla kaplı açık bir alanda, sıcak ve yağmur altında kumlu bir zemin üzerinde ibadet etmek zorunda kalıyor. Bu kardeşlerimizin temiz, ferah ve serin bir ortamda ibadet etme imkânına kavuşmaları için cami-mescid ve farklı müştemilatları içerisinde barındıran çok amaçlı külliyeler inşa ediyoruz.

İnşa ettiğimiz cami-mescid ve külliyeler; ibadet mekânı olmasının yanında halaka usulü yaygın eğitimle İslami eğitimlerin verildiği, düzenli sohbetlerle bölge halkının bilinçlendirildiği ve farklı sosyal-kültürel aktivitelerin icra edildiği bir merkez olma hüviyetine sahip.

Sizlerin de katkılarıyla inşa edilen bu cami-mescid ve külliyelerden yükselecek ezan sadalarının şefkat ve merhamete muhtaç tüm çorak gönüllere dokunmasını ve İslamın tebliğ edilmesiyle hidayetlere vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Bağışlarınızı “CAMİ” başlığı üzerinden Havale-EFT ile veya online bağış sayfamız üzerinden banka kartlarıyla yapabilirsiniz. 

Projelerimizle ilgili detaylı bilgi için bağışçı hattımızı arayabilirsiniz: 0532 691 48 32 

Bağış Sepetim

    Bağış sepetiniz boş.