Bağış Sepetim

    Yapmak istediğiniz bağışları (kendi adınıza ve farklı kişiler adına) sepetinizde toplayıp kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Zekat Bilgilendirmesi

Zekât şartıyla gönderilen bağışlara ikinci bir şart kabul edilmemektedir.

Zekât hesabında toplanan meblağ sadece Kur’an’da belirtilen ihtiyaç sahipleri ve talebeler gibi sarf yerlerinde (ülkemizde ve dünyanın her yerinde) kullanılmaktadır.

Şartlı bağışlarınızı hayrat olarak kabul etmekteyiz ve belirttiğiniz yerlerde değerlendirmekteyiz.

Hüdâyi Bağışçı Hattı

Yurt dışı kurban, eğitim, mescit, zekât, erzak vb bağışlarınız için
0532 691 48 32 özel hattımızdan bizi direkt arayabilirsiniz.

İftar
İftar
TRY

Ramazan - İftar

BEŞ ASIRLIK VAKIF GELENEĞİ “HÜDAYİ SOFRASI” RAMAZAN’DA DÜNYANIN DÖRT BİR KÖŞESİNDE

Peygamber Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur: “Kim bir oruçluya iftar verirse, oruçlunun ecri gibi -oruçlunun sevabından hiçbir şey eksilmeden- ecir alır.” (Tirmizî, Savm, 81)

Azîz Mahmûd Hüdâyî Hazretleri'nin türbesinin de içinde yer aldığı Üsküdar’daki külliye içinde aşevi hizmeti vermeye başlayan vakfımız, Ramazan’da hem yurt içinde hem de yurt dışında binerce kişiyi toplu iftar sofralarında bir araya getiriyor.

Yurt içinde İstanbul’daki aşevlerimizde yurt dışında da Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Burkina Faso, Fildişi Sahili, Filistin-Gazze, Filipinler, Gana, Kamerun, Kosova, Mali, Nijer, Sudan, Suriye, Tanzanya, Uganda gibi faaliyet gösterdiğimiz yaklaşık 40 ülkede iftar sofraları kuracağız. Beş asırlık vakıf geleneği Hüdayi Sofralarında bir araya gelerek Ramazan’ın bereketini, coşkusunu, kardeşlik iklimini hep birlikte paylaşacak ve manevi atmosferini hep birlikte teneffüs edeceğiz. 

Hayırseverlerimiz, kurulacak bu gönül sofralarına bir günlük toplu iftar bağışlarıyla veya diledikleri kişi sayısı kadar destek olarak katkıda bulunabilmektedir. 

1 kişilik iftar bedeli 70 ₺

İFTAR yazıp 4948’e kısa mesaj göndererek 70 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve bağış için: 0532 691 48 32


iftar-bagisi-1