ÜYE OLMADAN BAĞIŞ YAPABİLİRSİNİZ

Online bağış sayfamıza üye olarak bağış yapabildiğiniz gibi; üye olmadan da hızlı bir şekilde bağış yapabilirsiniz.

Üye olduğunuz taktirde eski bağış geçmişinizi görebilir ve vakfımızın faaliyetlerinden haberdar olabilirsiniz.

Bağış Sepetim

    Yapmak istediğiniz bağışları (kendi adınıza ve farklı kişiler adına) sepetinizde toplayıp kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Zekat Bilgilendirmesi

Zekât şartıyla gönderilen bağışlara ikinci bir şart kabul edilmemektedir.

Zekât hesabında toplanan meblağ sadece Kur’an’da belirtilen ihtiyaç sahipleri ve talebeler gibi sarf yerlerinde (ülkemizde ve dünyanın her yerinde) kullanılmaktadır.

Şartlı bağışlarınızı hayrat olarak kabul etmekteyiz ve belirttiğiniz yerlerde değerlendirmekteyiz.

Hüdâyi Bağışçı Hattı

Yurt dışı kurban, eğitim, mescit, zekât, erzak vb bağışlarınız için
0532 691 48 32 özel hattımızdan bizi direkt arayabilirsiniz.

Nafile Kurbanı (Yurtdışı)
Nafile Kurbanı (Yurtdışı)
TRY

Kurban Bağışı - Nafile Kurbanı (Yurtdışı)

Adak, akika, şükür, sadaka ve nafile niyetiyle vakfımıza bağışlanan kurbanlar her ay toplu hisseler (örneğin 70, 140 hisse) halinde, kurban sahiplerinin isimleri bizzat okunarak vekâlet usulüyle kesilmektedir. Kesilen kurban etlerinin bir kısmı ihtiyaç sahiplerine, savaş-terör mağduru mültecilere dağıtılmakta bir kısmı da aşevlerinde ve Kur’an kursları, medreseler, yetimhaneler ve yurtlarda okuyan talebelerin yemeklerinde kullanılarak değerlendirilmektedir.

Adak, Akika, Şükür vb. vekâlet kurbanlarınızı  Burkina Faso, Fildişi Sahili, Gana, Kamerun, Mali, Nijer, Sierra Leone, Suriye, Tanzanya ve Uganda gibi faaliyet gösterdiğimiz muhtelif ülkelerde büyükbaş kurbanda bir hisse olarak (sadece Suriye’de küçükbaş olarak) kesilmektedir. Hüdayi Vakfı vasıtası ile kestirerek ihtiyaç sahiplerini sevindirebilirsiniz.

Kesim süresi ilgili ülkelerdeki eğitim vd. faaliyetlerimizin de yoğunluğuna göre 1 ila 2 haftalık bir süre içerisinde gerçekleşmekte ve “kesim yapıldı” bilgisi bağış sahiplerine kısa mesajla bildirilmektedir. (Kurban Bayramı döneminde vacip kurban fiyatları açıklandıktan sonra bağışlanan yurtdışı nafile kurbanları kurban bayramında  kesilmektedir.)

Yurt dışı adak kurban bedeli 3750 TL’dir.  Türkiye dışından bağış yapmak isteyen hayırseverlerimiz için 130 Euro’dur. Bağış yaparken açıklamaya; bağışçının adı, telefon numarası ve “vekâleti veriyorum” yazılması yeterlidir. 

Detaylı bilgi için Bağışçı Hattımız: 0532 691 48 32

Banka hesap numaralarımız:  www.hudayivakfi.org/hesap-numaralarimiz.html 

Online bağış üzerinden banka kartlarıyla ödemek için: www.hudayivakfi.org.tr/online_bagis/

nafile-kurban-bagis-1