Bağış Sepetim

    Yapmak istediğiniz bağışları (kendi adınıza ve farklı kişiler adına) sepetinizde toplayıp kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Hüdâyi Bağışçı Hattı

Yurt dışı kurban, eğitim, mescit, zekât, erzak vb bağışlarınız için
0532 691 48 32 özel hattımızdan bizi direkt arayabilirsiniz.

Su Kuyusu - Bağış Sepeti
Su Kuyusu
TL

Projeler - Su Kuyusu

Bir yudum su için kilometrelerce yol kat etmek zorunda kalan insanlara temiz içme suyu sağlamak, kirli suyun neden olduğu bulaşıcı ve salgın has­talıkları önlemek, su sıkıntısı nedeniy­le kullanılamayan tarım alanlarına su temin etmek ve bölge insanının kal­kınmasına destek olmak amaçlarıyla Afganistan, Bangladeş, Burkina Faso, Fildişi Sahili, Filistin-Gazze, Gana, Ka­merun, Mali, Uganda, Somali, Sudan, ve Tanzanya’da su kuyusu açma pro­jeleri gerçekleştiriyoruz.

“Su Kuyusu” başlığı ile yardım yap­mak isteyen bağışçılarımız dilerlerse bir kuyu açma bedelinin tamamını ödeyerek açılacak kuyuya talep et­tiği ismi verebilmekte, dilerlerse is­tedikleri miktarı ödeyerek su kuyusu açılmak üzere oluşturulan havuz he­sabımıza destekte bulunabilmekte­dir. Bağış yapıldıktan sonra kuyunun projelendirme ve inşaat süreci dâhil açılışı ilgili ülkelerdeki diğer faaliyet­lerimizin de yoğunluğuna göre 1 ila 3 ay arasında değişmektedir. Kuyu açılı­şı yapıldıktan sonra bir kuyu bedelinin tamamını ödeyen bağışçılarımıza açı­lışla ilgili resim ve videolar kargo ile gönderilmektedir.

Kuyu fiyatları ülkelerin ekonomik şartlarına, açılacak bölgenin ve zemi­nin durumuna ayrıca kuyunun ma­nuel (basma tulumbalı), güneş ener­jili, elektrikli, jeneratörlü olma gibi özelliklerine göre değişmekte olup zaman içerisinde kuyularda meydana gelebilecek arıza ve tamir masrafları vakfımız tarafından karşılanmaktadır.

Kuyu açtığımız ülkeler ve proje bedelleriyle ilgili detaylı bilgi için bağışçı hattımızı arayabilirsiniz: 0532 691 48 32

su_kuyusu-bagis-1