ÜYE OLMADAN BAĞIŞ YAPABİLİRSİNİZ

Online bağış sayfamıza üye olarak bağış yapabildiğiniz gibi; üye olmadan da hızlı bir şekilde bağış yapabilirsiniz.

Üye olduğunuz taktirde eski bağış geçmişinizi görebilir ve vakfımızın faaliyetlerinden haberdar olabilirsiniz.

Bağış Sepetim

    Yapmak istediğiniz bağışları (kendi adınıza ve farklı kişiler adına) sepetinizde toplayıp kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Zekat Bilgilendirmesi

Zekât şartıyla gönderilen bağışlara ikinci bir şart kabul edilmemektedir.

Zekât hesabında toplanan meblağ sadece Kur’an’da belirtilen ihtiyaç sahipleri ve talebeler gibi sarf yerlerinde (ülkemizde ve dünyanın her yerinde) kullanılmaktadır.

Şartlı bağışlarınızı hayrat olarak kabul etmekteyiz ve belirttiğiniz yerlerde değerlendirmekteyiz.

Hüdâyi Bağışçı Hattı

Yurt dışı kurban, eğitim, mescit, zekât, erzak vb bağışlarınız için
0532 691 48 32 özel hattımızdan bizi direkt arayabilirsiniz.

Su Kuyusu
Su Kuyusu
TRY

Projeler - Su Kuyusu

Bir yudum su için kilometrelerce yol kat etmek zorunda kalan insanlara temiz içme suyu sağlamak, kirli suyun neden olduğu bulaşıcı ve salgın has­talıkları önlemek, su sıkıntısı nedeniy­le kullanılamayan tarım alanlarına su temin etmek ve bölge insanının kal­kınmasına destek olmak amaçlarıyla Afganistan, Burkina Faso, Fildişi Sahili, Filistin-Gazze, Gana, Ka­merun, Mali, Nijer, Nijerya, Uganda, Senegal, Somali, Sudan, Suriye ve Tanzanya’da su kuyusu pro­jeleri gerçekleştiriyoruz.

“Su Kuyusu” başlığı ile yardım yap­mak isteyen bağışçılarımız bir kuyu açma bedelinin tamamını ödeyerek açılacak kuyuya isim verebilmektedir.

Kısmi bağışlar ise ya yeni kuyu açmak için ya da mevcut kuyuların tamir ve tadilatlarında değerlendirilmektedir.

Su kuyuları genellikle cami-mescid, külliye, okul ve hafızlık kursu bahçelerine açılmaktadır. Bağış yapıldıktan sonra kuyunun projelendirme ve inşaat süreci dâhil açılışı ilgili ülkelerdeki diğer faaliyet­lerimizin de yoğunluğuna göre 2 ila 4 ay arasında değişmektedir. Kuyu açılı­şı yapıldıktan sonra bir kuyu bedelinin tamamını ödeyen bağışçılarımıza açı­lışla ilgili resim ve videolar gönderilmektedir.

Kuyu fiyatları; ülkelerin ekonomik şartlarına, kuyunun açılacağı bölgenin-zemi­nin durumuna, kuyunun çeşmeli, ma­nuel (basma tulumbalı), güneş ener­jili, elektrikli, jeneratörlü olma gibi teknik özelliklerine göre değişmektedir.

Kuyu açtığımız güncel ülkeler ve proje bedelleriyle ilgili detaylı bilgi için bağışçı hattımızı arayabilirsiniz: 0532 691 48 32

SU KUYUSU yazıp 4832’ye kısa mesaj göndererek 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.


su_kuyusu-bagis-1